קרינה מסוכנת בתוך בית הספר: "סימנו איקסים איפה שאסור לדרוך"

קרינה מסוכנת בתוך בית הספר: "סימנו איקסים איפה שאסור לדרוך"

בארץ | נענע 10
עודכן 20:40 31/01/2013
ניק קוליוחין ואסף אוזן

עשרות תלמידים בבית הספר צופי שרון שבאלפי מנשה, נחשפים מדי יום לרמות קרינה מסוכנות שעוברות במאות אחוזים את הרמה המותרת. במקום לטפל בבעיה, בהנהלת בית הספר בחרו לסמן את המקומות בעלי הקרינה הגבוהה ביותר, והורו לתלמידים: "אל תדרכו". ההורים כועסים: "או שיפנו אותם, או שלא יגיעו לבית הספר"

סכנה בתוך כתלי בית הספר:בבית הספר צופי השרון שבאלפי מנשה נחשפים עשרות תלמידים לקרינה הגבוהה עד פי 10 מהרמה המותרת על פי החוק, אולם במקום לטפל בבעיה ולדאוג לשלום הילדים, בהנהלה מצאו פתרון אחר: לסמן ב"איקס" על הרצפה את המקומות המסוכנים שאסור לדרוך בהם.
בית הספר היסודי, בו לומדים ילדים מגן חובה ועד כיתה ג', נמצא סמוך לארונות חשמל שפולטים כמויות גבוהות ביותר של קרינה אלקטרו-מגנטית. לכן, הילדים קיבלו הנחיות ברורות: אל תדרכו במקומות המסומנים, ואם אתם מוכרחים לעבור בהם - עשו זאת בריצה.

במועצה המקומית אלפי מנשה הבטיחו שבתוך זמן קצר תחזור רמת הקרינה למצב נורמלי, אולם בדיקה של חדשות 10 מגלה כי לא כך המצב, וכי התלמידים עדיין חשופים לקרינה שמסכנת את בריאותם. כעת, עד שמישהו יחליט לטפל בנושא, ייאלצו הילדים להמשיך ולהקפיד שלא לדרוך באיקסים על הרצפה.

"אין דבר כזה. או שימצאו להם חלל אחר, או שהם לא יגיעו לבית הספר", אמרה טל שניידר, שבתה לומדת במקום.פורסם ב:21.04.2018 | anova